Par mums

Otaņķu senlietu krātuve

Īsumā 

Atrašanās vieta – Otaņķu pagasts, Rude, pagasta pārvaldes ēkas 1.st. 

Apmeklējumus pieteikt pa tālr. +371 263 230 14


JAUNUMS!

Kamēr Otaņķu senlietu krātuve tiek rekonstruēta, aiz Rudes pamatskolas izveidots Seno zirglietu šķūnis, kurā var apskatīt krātuvei dāvinātās zirglietas, uzzināt par to pielietojumu un Otaņķu puses zirgu kopšanas paražām.
Visu drīkst aiztikt, pat uzkāpt un izmēģināt, tāda ir mūsu pārliecība.
Iepazīt jaunas vietas un aptaustīt vēsturi vienmēr ir aizraujoši! Gaidām ciemos mazus un lielus!
 
Tūri vada gids - Nīcas tautumeita.
 
Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš!
Ieeja: bez maksas 
Tūres ilgums - līdz vienai stundai.  
UZZIŅAI

Senlietu krātuve Otaņķu pagastā atklāta 2000. gada martā – saistībā ar Rudes pamatskolas 125 gadu jubileju.

Eksponāti galvenokārt nākuši no Otaņķiem, tikai nedaudzi no tālākas apkārtnes. Apskatāmas senas Nīcas novada fotogrāfijas. Pūra lādē bez senajiem cimdiem glabājas Otaņķu audēju darināti galvas lakati, austenes, maisu audumi, skāteri un galdauti. Skapī glabājas Nīcas tautas tērps, senie sieviešu vamži, albumi, senās fotogrāfijas, pētnieciskie darbi par pagasta vēsturi. Apskatāmi dažādi sadzīves priekšmeti un darbarīki, piemēram, linu apstrādes ierīces: mīstīkla, kulstīkla, brauktuve, ēķeles, tītavas, vērpjamais ratiņš. No vecākajiem un vērtīgākajiem eksponātiem ir patafons, kurš vēl atskaņo senās melodijas, kā arī seno laiku rakstāmmašīna un kājminamā šujmašīna. Ievērības vērta ir pagājušā gadsimta 20. -30. gados ražotā alus krūze ar melodijas mehānismu.

Vai zināji?

Nīcas ciems agrāk pletās līdz pat Otaņķu mežniecībai. Pēc mežniecības sākās Otaņķes ciems. Šodien Nīcu un Otaņķus atdala Bārtas upe.

Sadarbība!

Labprāt sadarbosimies ar dažādu jomu interesentiem.

Visvairāk gaidām vietējos bērnus un jauniešus kā arī jaunās ģimenes, lai uzzinātu vairāk par mūspuses senču tradīcijām un dzīvesveidu. Apmeklējums un stāstījums ir BEZ MAKSAS. Piesakies!


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .