No mazās upes, Liepājas ezera pietekas, Otankas jeb mūsdienās - Otaņķes visticamāk cēlies apdzīvotās vietas nosaukums.

Pirmie rakstītie avoti, kas ir Otaņķu senlietu krātuves rīcība, vēsta "[..] Tā Otank man neko neienes", tie varētu būt Nīcas kroņa muižas pārvaldnieka barona fon Štempeļa vārdi. Senā Nīca (ar to domāju laika periodu pirms aptuveni pirms 200 gadiem) atradās Bārtas upes abos krastos, arī mūsdienu Otaņķu pagasta teritorijā, kur saimnieki apstrādāja savus laukus un cēla saimniecības ēkas. Nīca līdz 2. pasaules karam skaitījās līdz Otaņķes pusmuižai (mūsdienās Otaņķu pagasta mežniecības teritorija). Tālāk, uz Grobiņas pusi, turpinājās Otaņķe.

Šobrīd Otaņķi ir gan apdzīvota vieta (vidējciems) Dienvidkurzemes novadā (līdz 2009. g. — Liepājas rajonā) 16 km no Liepājas, gan ar to arī bieži domāts Otaņķu pagasts — pagasts Dienvidkurzemes novadā ar administratīvo centru Rudē, robežojas ar Nīcas pagastu, kā arī ar Liepājas pilsētu, Grobiņas un Rucavas pagastu un Baltijas jūru; pagasta teritorija izveidojusies pēc 2. pasaules kara, ietver pirmskara Nīcas pagasta ziemeļu daļu, Grobiņas pagasta dienvidu daļu un nelielu Bārtas pagasta teritoriju. Ja gribi noskaidrot precīzi - pārjautā runātājam vai runa ir par ciemu vai pagastu. 

Uzziņai:

Otaņķupīte - Upe Grobiņas un Nīcas novadā, ietek Liepājas ezerā, garums — 32 km, kritums — 40 m; Otanka; Otaņķupe; Tiltupe; Purvupe; Purvu upe.

Subscribe

* indicates required
Ievadi e-pasta adresi

Intuit Mailchimp