Otaņķu jaunietes izveido Nīcas puses teicējām veltītu izstādi
2015. gada 24. aprīļa pēcpusdienā Otaņķu tautas nama 2.stāvs bija pārvērties par pavasara miglas rītu lauku vidē, ar putnu čivināšanu, baltu ziedlapiņu paklāju, lai godinātu otaņķnieces, Nīcas dziesmu teicējas - Veltu Maļiku, māsas Margrietu Otaņķi un Katrīnu Radomišķi, kā arī Alvīni Šķiperi.
Biedrības "Otanka" projekta "Pavasara dziesmas Otaņķos" ietvaros šajā dienā paredzēta gan šī izstāde, gan koncertsaruna ar Otaņķu etnogrāfisko ansambli un folkloras kopu "Ķocis", gan pētījuma par talku izpratni Nīcas vidusskolas vecāko klašu skolēnu vidū.
Vietējās jaunietes - Diāna Šimkus, Nellija Ābola, Karīna Šimkus un Annike Sprūde, kuratores Patrīcijas Māras Vilsones vadībā un izmantojot Otaņķu senlietu krātuves eksponātus, izveidoja izstādi, kā ietvaros arī pirms tam apciemoja Liepājā Veltu Maļiku un intervēja skaņās balss īpašnieci un neskaitāmu dziesmu zinātāju. Tā rezultātā 24. aprīlī ikviens varēja dzirdēt Karīnas veidoto Veltas interviju par talkas tēmu, par jaunības lietām un par satikšanu ar vēl trim māsām Otaņķu Banažgalā pagājušā gadsimta vidū.
Diāna ierosināja izstādi iedzīvināt un tai piešķirt papildu dimensiju ar spēles palīdzību, kur divos variantos apmeklētājiem bija rūpīgi jāizpēta teju katrs eksponāts, lai pareizi atbildētu uz sagatavotajiem jautājumiem.
Paldies ikvienam izstādē iesaistītajam! Paldies par atbalstu Otaņķu pagasta bibliotēkai!
Te saite uz īsu video no pasākuma.
Izstādes veidotājas: no kreisās Annike, Karīna, Diāna un Nellija
Margrietas Otaņķes un Katrīnas Radomišķes pādes dancināšanas dziesmas datora ekrānā un austiņās.
Velta Maļika klausās Alvīnes Šķiperes stāstīto par striķu vīšanu "Vēķaušos", Veltas bērnības mājas kaimiņmājā.
Ilga Skābarde pie Margrietas Otaņķes pelēkās villānes, aiz kuras Margrietas krustmāte iznēsājusi 16 pādes, ieskaitot pašu Margrietu.
Projekts tiek īstenots Eiropas kultūras
galvaspilsētas Liepāja 2027 kopienu programmas ietvaros, par Kultūras
ministrijas piešķirto finansējumu